Description
A refined golden arrow hangs elegantly in this exciting anklet. Fashioned in 14K yellow gold, the 9-inch cable chain secures in place with a spring ring clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Spring-Ring |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 28.3 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 28.3 mm |
| Height | 9 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Men's Woven Bracelet Diamond Accent Black Leather Stainless Steel 8.5" atYvtVMo
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Marco Dal Maso Men's Thin Cuban Link Bracelet Sterling Silver/18K Rose Gold-Plated 8" 0a5IwHlc
- $425.00 $90.50
Save: 79% off
- Men's Figaro Link Bracelet 14K White Gold 10mm 8" EuOwbAVC
- $8,399.99 $98.50
Save: 99% off
- Pnina Tornai Diamond Bracelet 5 ct tw Round/Pear-shaped 14K White Gold tvW4Iojj
- $6,999.99 $97.50
Save: 99% off
- Paper Clip Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" l3X2gkT7
- $329.99 $95.50
Save: 71% off
- Juliette Maison Diamond Station Name Bracelet 1 ct tw Round 10K White Gold y784QGHI
- $1,899.99 $96.50
Save: 95% off
- Mesh Fancy Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" 1bTi5HcT
- $829.99 $98.00
Save: 88% off
- Jared Atelier Diamond Tennis Bracelet 14-1/8 ct tw Round/Cushion/ Oval/Marquise Platinum 7.5" rXVyH8wx
- $53,000.00 $97.00
Save: 100% off












