Description
This timeless gold tube bangle bracelet stacks well with several bracelets or stands out alone. Fashioned in hollow 14K rose gold, the 7-inch bracelet is 6mm in width and secures in place with a snap-lock clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Rose |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Snap-Lock |
| Bracelet Width | 5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 5 mm |
| Height | 5 mm |
| Clasp Type | Snap-Lock |
Recommended Products
- Tanzanite Bracelet White Topaz Sterling Silver fJcmc6Ts
- $399.99 $91.50
Save: 77% off
- Lab-Created Ruby Anklet Diamond Accents 10K Yellow Gold RSBwNQf9
- $599.99 $99.00
Save: 83% off
- Michigan State University Anklet Sterling Silver 9" SmxXX5lF
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 7/8 ct tw Round 10K Yellow Gold oxv5xyZ2
- $799.99 $97.50
Save: 88% off
- 1933 by Esquire Link Chain Bracelet Sterling Silver/14K Yellow Gold o4HZCOi9
- $750.00 $98.50
Save: 87% off
- John Hardy Classic Chain Bracelet Garnet Black Sapphire Sterling Silver PArVsRJg
- $750.00 $97.00
Save: 87% off
- Heart Bracelet 14K Yellow Gold CDGUG064
- $549.99 $94.00
Save: 83% off
- Diamond Bracelet 4 ct tw Round 10K Yellow Gold yeJnXO16
- $5,499.99 $93.00
Save: 98% off












