Description
This timeless gold tube bangle bracelet stacks well with several bracelets or stands out alone. Fashioned in hollow 14K white gold, the 7-inch bracelet is 6mm in width and secures in place with a snap-lock clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Snap-Lock |
| Bracelet Width | 6 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 6 mm |
| Height | 6 mm |
| Clasp Type | Snap-Lock |
Recommended Products
- Infinity Bracelet 14K Rose Gold HiMUsSQH
- $649.99 $98.00
Save: 85% off
- Diamond Tennis Bracelet 3 ct tw Round 14K White Gold 7" ACRKp3JQ
- $6,000.00 $93.50
Save: 98% off
- John Hardy Classic Chain 6.5MM Kick Cuff, Hammered Silver, Gems, Medium kpaDEHRR
- $1,250.00 $98.00
Save: 92% off
- Italia D'Oro Triangle Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" EvTSPNMh
- $699.99 $94.00
Save: 87% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 2 ct tw Round 10K White Gold V5fwD0j3
- $1,699.99 $93.00
Save: 95% off
- Diamond Bolo Bracelet 1 carat tw Round 14K White Gold mspCFkM2
- $2,650.00 $96.50
Save: 96% off
- Paperclip Chain Necklace/ Set Black Ion-Plated Stainless Steel 18" mgYE6Y6C
- $139.00 $98.50
Save: 29% off
- Pnina Tornai Diamond Bracelet 2 ct tw Round 14K White Gold rKv1ltD8
- $4,999.99 $98.00
Save: 98% off












