Description
Display your collegiate pride for all to see with this meaningful Penn State University bar bolo bracelet. Fashioned in sterling silver, the 9-inch bracelet secures in place with a bolo clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Bolo |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 5.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 5.5 mm |
| Height | 38 mm |
| Clasp Type | Bolo |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Pink Cultured Freshwater Pearl Cuff Bracelet 14K Rose Gold 3IloR4Wf
- $799.99 $98.00
Save: 88% off
- Paperclip/Curb Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" mqEauTV0
- $389.99 $93.50
Save: 76% off
- San Marco Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" DNT1OAdH
- $1,699.99 $98.50
Save: 94% off
- LALI Jewels Natural Multi-Gemstone Bracelet 1/20 ct wt Diamonds 14K Yellow Gold 10" eEsmEk3A
- $1,299.99 $97.50
Save: 92% off
- Heart Anklet 10K Two-Tone Gold 9.5-inch Length KCDN00uT
- $399.99 $96.50
Save: 76% off
- Love Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" YonTbfeV
- $749.99 $97.00
Save: 87% off
- Marco Dal Maso Men's Acies Wide Bangle Brown Enamel Sterling Silver/18K Rose Gold-Plated 7" 6Cm4GIzP
- $740.00 $97.50
Save: 87% off
- Le Vian Diamond Bolo Bracelet 3 ct tw Round 14K Honey Gold H2H0K2kb
- $7,999.99 $95.50
Save: 99% off













