Description
This timeless gold tube bangle bracelet stacks well with several bracelets or stands out alone. Fashioned in hollow 14K white gold, the 8-inch bracelet is 6mm in width and secures in place with a snap-lock clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 8 inches |
| Bracelet Clasp Type | Snap-Lock |
| Bracelet Width | 6 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8 inches |
| Width | 6 mm |
| Height | 6 mm |
| Clasp Type | Snap-Lock |
Recommended Products
- Figaro Chain Bracelet Sterling Silver rZ8pWCr5
- $49.99 $39.99
Save: 20% off
- Diamond Swirl Bolo Bracelet 1/10 ct tw Round Sterling Silver 5Mga0QQi
- $209.99 $94.00
Save: 55% off
- Diamond Tennis Bracelet 4 ct tw Round/Baguette 14K White Gold E7PEI4zS
- $6,599.99 $91.00
Save: 99% off
- Pnina Tornai Diamond Tennis Bracelet 3 ct tw Round 14K Rose Gold 7" Lpa3iKtL
- $2,999.99 $98.50
Save: 97% off
- John Hardy Classic Chain 10.5MM Bracelet in Silver with Gemstone, Medium f09r6D7n
- $1,450.00 $90.00
Save: 94% off
- Men's Wheat Chain Bracelet 14K Yellow Gold 5.0mm 8.5" x3aipNv1
- $1,799.99 $95.50
Save: 95% off
- Lab-Created Diamond Fashion Bracelet 3 ct tw Emerald/Round 14K White Gold cViTXsvo
- $4,499.99 $92.50
Save: 98% off
- Heart Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" V1vKxWgS
- $1,999.99 $98.50
Save: 95% off












