Description
This timeless gold tube bangle bracelet stacks well with several bracelets or stands out alone. Fashioned in hollow 14K yellow gold, the 7-inch bracelet is 10mm in width and secures in place with a snap-lock clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Snap-Lock |
| Bracelet Width | 10 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 10 mm |
| Height | 10 mm |
| Clasp Type | Snap-Lock |
Recommended Products
- University of Southern California Anklet Sterling Silver 9" XJEN4Ng9
- $89.99 $71.99
Save: 20% off
- Cultured Akoya Pearl Bracelet 14K Yellow Gold k9Hi3t7k
- $1,199.99 $99.00
Save: 92% off
- Italia D'Oro Hollow Paperclip Bracelet 14K Yellow Gold GwTOvMoD
- $1,099.99 $99.00
Save: 91% off
- Cuff Bracelet Sterling Silver xJw1yCZD
- $199.99 $92.50
Save: 54% off
- John Hardy Bamboo Hinged Bangle Sterling Silver Fcv1BjT7
- $1,495.00 $99.00
Save: 93% off
- 1933 by Esquire Pebble Link Chain Bracelet Sterling Silver FM6HBiH9
- $750.00 $91.50
Save: 88% off
- Le Vian Diamond Bolo Bracelet 2-1/2 carat tw 14K Honey Gold FmWwzbVQ
- $6,499.99 $98.00
Save: 98% off
- Stella Valle Color Bangle Bracelet Yellow Matte-Plated Brass AhtVRZoU
- $44.00 $35.20
Save: 20% off












