Description
This timeless gold tube bangle bracelet stacks well with several bracelets or stands out alone. Fashioned in hollow 14K yellow gold, the 8-inch bracelet is 13.5mm in width and secures in place with a snap-lock clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 8 inches |
| Bracelet Clasp Type | Snap-Lock |
| Bracelet Width | 13.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8 inches |
| Width | 13.5 mm |
| Height | 13.5 mm |
| Clasp Type | Snap-Lock |
Recommended Products
- Le Vian Zircon Bolo Bracelet 1/10 ct tw Diamonds 14K Gold kWPykAUc
- $2,999.99 $90.50
Save: 97% off
- University of Georgia Anklet Sterling Silver 9" liVpPWG3
- $89.99 $71.99
Save: 20% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 2 ct tw Round 10K Rose Gold pthcV4si
- $1,699.99 $90.00
Save: 95% off
- John Hardy Classic Chain 6.5MM Bracelet in Silver with Gemstone, Small xMtqHxPW
- $750.00 $95.00
Save: 87% off
- Men's Link Bracelet Black Ion-plated Stainless Steel 8.5" dVFcNvae
- $104.99 $83.99
Save: 20% off
- John Hardy Classic Chain Curb Link Bracelet Sterling Silver, Medium esCbHmfS
- $725.00 $90.00
Save: 88% off
- Textured Link Bracelet 14K Rose Gold D1BFIzk4
- $1,399.99 $96.00
Save: 93% off
- Circle Fancy Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" rbkIgTuj
- $999.99 $98.50
Save: 90% off












