Description
Dynamic high-polish beads punctuate the length of this vibrant double-strand anklet. Fashioned in 14K two-tone gold, the adjustable 9-inch Spiga chain secures in place with a spring ring clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Two-Tone |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Spring-Ring |
| Bracelet Chain Type | Spiga |
| Bracelet Width | 2 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 2 mm |
| Height | 9 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Spiga |
Recommended Products
- Paperclip Chain Necklace/ Set Ion-Plated Stainless Steel 18" aNInQYux
- $139.00 $95.50
Save: 31% off
- Italia D'Oro Men's Monaco Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.5" gFWjIwFq
- $2,799.99 $95.50
Save: 97% off
- Diamond Tennis Bracelet 1 ct tw Round 10K Yellow Gold 7.25" T2UJMF92
- $2,999.99 $97.00
Save: 97% off
- Puffy Heart Station Bracelet 14K Yellow Gold 6.8" Adj. 64SVhZO0
- $359.99 $98.00
Save: 73% off
- John Hardy Classic Chain 11MM Bracelet, Blackened Silver with Gemstone, Small cHClNiYI
- $1,350.00 $90.00
Save: 93% off
- Forzentina Chain Bracelet 14K Yellow Gold YO3fBLwT
- $449.99 $94.00
Save: 79% off
- Diamond Bracelet 3 carats tw Round 14K Two-Tone Gold g4P8BKRP
- $3,499.99 $96.00
Save: 97% off
- Men's Round 3.1mm Cuban Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" yoeYzzY4
- $799.99 $98.00
Save: 88% off












