Description
Striking high polish texture envelops this stylish women's hollow bangle bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7-inch bangle bracelet secures in place with a tongue clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Tongue |
| Bracelet Chain Type | Fashion |
| Bracelet Width | 7.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 7.5 mm |
| Height | 3.8 mm |
| Clasp Type | Tongue |
| Chain Type | Fashion |
Recommended Products
- Tacori Link Bracelet Sterling Silver/18K Rose Gold 7.25" Length xvgKuCJH
- $490.00 $91.50
Save: 81% off
- Weave Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" CDQr6HbF
- $1,399.99 $97.50
Save: 93% off
- Diamond Bracelet 2-7/8 ct tw Round 10K White Gold l52a5Hvq
- $4,999.99 $90.00
Save: 98% off
- Cuff Bracelet Sterling Silver 50mm Width pdEON5XI
- $309.99 $93.00
Save: 70% off
- Lab-Created Diamond Bracelet 5-1/2 ct tw Emerald/Pear/Round 14K White Gold Q7hzl3jf
- $5,250.00 $99.50
Save: 98% off
- Pave Curb Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.5" qstKT4uf
- $1,499.99 $95.00
Save: 94% off
- Diamond Bolo Bracelet 1 carat tw Round Sterling Silver xZz7540F
- $1,500.00 $92.00
Save: 94% off















