Description
Striking high polish texture envelops this stylish women's hollow bangle bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7-inch bangle bracelet secures in place with a tongue clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Tongue |
| Bracelet Chain Type | Fashion |
| Bracelet Width | 7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 7 mm |
| Height | 6.43 mm |
| Clasp Type | Tongue |
| Chain Type | Fashion |
Recommended Products
- Diamond Tennis Bracelet 3/4 ct tw Round 18K Yellow Gold 7" nicpaOZ2
- $4,400.00 $93.00
Save: 98% off
- Diamond Bolo Bracelet 2 ct tw Round 14K White Gold 9.5" 0P6fBUYs
- $3,999.99 $98.50
Save: 98% off
- Scripted Monogram Bracelet 0vxpYzeU
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- 1933 by Esquire Men's Cuban Chain Bracelet Black Ruthenium/Sterling Silver JUbp60rr
- $525.00 $99.00
Save: 81% off
- Polished Arrow Anklet 14K Yellow Gold 9" dNXOSs4Q
- $349.99 $95.50
Save: 73% off
- Infinity Anklet 14K Two-Tone Gold 9" 74H6dbuT
- $399.99 $97.00
Save: 76% off
- Diamond Cut Rope Chain Bracelet Sterling Silver B2DHAKAE
- $49.99 $39.99
Save: 20% off
- Men's Lab-Created Diamond Bracelet 6 ct tw Round 14K Yellow Gold 8.5" ay3AopFD
- $4,999.99 $94.50
Save: 98% off












