Description
This stylish Cuban link bracelet features 7.0mm semi-solid links that are angled to reflect more light, making it a stylish addition to any outfit. Fashioned in 14K yellow gold, the 8.5-inch chain secures in place with a box clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Box |
| Bracelet Chain Type | Cuban |
| Bracelet Width | 7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 7 mm |
| Height | 7 mm |
| Clasp Type | Box |
| Chain Type | Cuban |
Recommended Products
- John Hardy Classic Chain Heishi Bracelet Sterling Silver - Large YzPeXfF6
- $595.00 $92.50
Save: 84% off
- Circle Anklet 14K Two-Tone Gold vrnfdZQn
- $269.99 $92.50
Save: 66% off
- Interlocking Disks Bracelet 14K Yellow Gold 7" 54IrsZY1
- $699.99 $93.00
Save: 87% off
- Marco Dal Maso Men's Thin Cuban Link Bracelet Sterling Silver/18K Rose Gold-Plated 8" 0a5IwHlc
- $425.00 $90.50
Save: 79% off
- Diamond Heart Bracelet 1/10 ct tw Round 10K Yellow Gold 6.5" eoa3kgsX
- $454.99 $95.50
Save: 79% off
- Men's Two-Tone Link Bracelet 14K Two-Tone Gold 5.8mm 8" 19KqOJdP
- $2,299.99 $97.00
Save: 96% off
- Men's Anchor Link Bracelet 14K Yellow Gold 5.1mm 8.5" Kv3FHmpW
- $2,999.99 $99.00
Save: 97% off
- Woven Link Bracelet Sterling Silver vLY4XqGp
- $399.99 $96.00
Save: 76% off













