Description
This stylish Cuban link bracelet features 6.0mm semi-solid links that are angled to reflect more light, making it a stylish addition to any outfit. Fashioned in 14K yellow gold, the 8.5-inch chain secures in place with a box clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Box |
| Bracelet Chain Type | Cuban |
| Bracelet Width | 6 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 6 mm |
| Height | 6 mm |
| Clasp Type | Box |
| Chain Type | Cuban |
Recommended Products
- Diamond Bracelet 3/8 ct tw Round 14K Yellow Gold 8" Qw9F6EOV
- $2,499.99 $92.50
Save: 96% off
- John Hardy Asli Classic Chain Link Station Bracelet in Silver, Large U5i7fJ1D
- $625.00 $92.50
Save: 85% off
- John Hardy Classic Chain 5MM Bracelet in Silver with Gemstone, Small Ie4PYmF1
- $550.00 $94.50
Save: 83% off
- Lab-Created Emerald & Lab-Created White Sapphire Bangle Bracelet 10K Yellow Gold/Stainless Steel x5N1EZeJ
- $899.99 $91.50
Save: 90% off
- Diamond Bracelet 2-1/2 ct tw Round-cut 14K White Gold UeSMlc6V
- $5,499.99 $91.50
Save: 98% off
- Fancy Link Cuff Bangle Bracelet 14K Yellow Gold Pq4De4nH
- $2,499.99 $97.50
Save: 96% off
- Children's ID Bracelet 14K Yellow Gold eEwrw4NZ
- $199.99 $98.50
Save: 51% off
- Aquamarine Bracelet Sterling Silver Al77fAmy
- $299.99 $91.50
Save: 69% off













