Description
This stylish women's cable chain anklet is a classic addition to your ensemble. Fashioned in lustrous 14K yellow gold., the 10-inch chain secures with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 1.4 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 1.4 mm |
| Height | 10 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- John Hardy Classic Chain Bracelet Garnet Black Sapphire Sterling Silver PArVsRJg
- $750.00 $97.00
Save: 87% off
- John Hardy Classic Chain 7.5MM Bracelet in Blackened Silver, Medium KzbP5tBK
- $825.00 $98.50
Save: 88% off
- High-Polish Oval Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" oqtkJN7r
- $1,299.99 $92.50
Save: 93% off
- Figaro Chain Bracelet 14K White Gold 8" dL6x3p23
- $999.99 $97.50
Save: 90% off
- John Hardy Classic Chain Station Bracelet, Silver, Hammered 18K Gold, Gem, Small IPEcPDn5
- $1,100.00 $99.50
Save: 91% off
- Rolo Chain Bracelet 14K White Gold 7" 7cSErpet
- $249.99 $92.50
Save: 63% off
- Diamond Bolo Bracelet 1/2 ct tw Round 14K White Gold f5Nvqxxz
- $1,600.00 $99.50
Save: 94% off
- Men's Figaro Chain Bracelet 14K White Gold 8.0mm 8" 8rWXUJ9s
- $3,999.99 $95.00
Save: 98% off












