Description
This stylish Cuban link bracelet features 5.5mm semi-solid links that are angled to reflect more light, making it a stylish addition to any outfit. Fashioned in 14K yellow gold, the 8.5-inch chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cuban |
| Bracelet Width | 5.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8.5 inches |
| Width | 5.5 mm |
| Height | 5.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cuban |
Recommended Products
- Diamond Tennis Bracelet 6-1/2 ct tw Round-cut 14K White Gold zVyiWxT9
- $12,999.99 $98.50
Save: 99% off
- Curb Link Chain Bracelet 14K Two-Tone Gold 30X8X9BI
- $419.99 $94.00
Save: 78% off
- Men's Curb Chain Bracelet 13.4mm 14K White Gold 8" DSSf6O3T
- $11,999.99 $95.50
Save: 99% off
- Shy Creation Diamond Tennis Bracelet 4-1/2 ct tw Round 14K White Gold 7" SC55024142 dCYJE6UE
- $11,990.00 $99.00
Save: 99% off
- Disk Anklet 14K Yellow Gold 9" GFPO2Cna
- $329.99 $94.00
Save: 72% off
- Diamond Tennis Bracelet 6 carat tw Round-cut 14K White Gold LAt0bomg
- $9,500.00 $99.50
Save: 99% off
- Men's High-Polish Link Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.75" QNLZXH8T
- $1,999.99 $91.50
Save: 95% off
- Men's Cross Chain Bracelet Black & Rose Ion-Plated Stainless Steel 8.75" VKpCffUx
- $129.99 $97.50
Save: 25% off













