Description
Graceful golden dragonflies are lined tip-to-tip in this playful women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7.5-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Fancy |
| Bracelet Width | 10 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 10 mm |
| Height | 7.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Fancy |
Recommended Products
- Heart Charm Bracelet 10K Yellow Gold 7.25" Length txE1RJW8
- $399.99 $99.00
Save: 75% off
- John Hardy Cultured Freshwater Pearl Bead Bracelet Sterling Silver, Medium-Large RG2DhoZP
- $495.00 $93.00
Save: 81% off
- Italia D'Oro Men's Square Link Chain Bracelet 14K Two-Tone Gold 4wawVLtp
- $4,499.99 $94.50
Save: 98% off
- Diamond Bracelet 1/2 ct tw Round 10K Rose Gold VmB0RbcR
- $1,299.99 $93.50
Save: 93% off
- Cultured Freshwater Pearl Clip Bracelet 1/4 ct tw Diamonds 10K Yellow Gold 7.25" b973Zlt3
- $850.00 $99.00
Save: 88% off
- Diamond Bolo Bracelet 1 ct tw Round 14K Rose Gold qCnIc2cG
- $2,499.99 $90.00
Save: 96% off
- Diamond Bangle Bracelet 1/4 ct tw Round/Baguette 14K Yellow Gold 7" Gs3Fp8NG
- $1,499.99 $94.00
Save: 94% off
- 1933 by Esquire Figaro Chain Bracelet Sterling Silver/14K Yellow Gold 5jekfWjR
- $450.00 $93.50
Save: 79% off












