Description
This stylish box chain anklet is a classic addition to your ensemble. Fashioned in lustrous 14K yellow gold, the 9-inch chain secures with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Box |
| Bracelet Width | 0.95 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 0.95 mm |
| Height | 9 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Box |
Recommended Products
- John Hardy Bamboo Bangle Bracelet Sterling Silver Medium 2xjWOlDn
- $1,395.00 $98.50
Save: 93% off
- John Hardy Classic Chain Pull Through Bead Bracelet Onyx Cord/Sterling Silver YgVyHa8N
- $350.00 $91.50
Save: 74% off
- Stella Valle Letter G Bangle Bracelet 18K Gold-Plated Brass xn4D6Y2s
- $39.20 $31.36
Save: 20% off
- John Hardy Legends Naga Station Bracelet in Silver, Large GIiOsxpH
- $325.00 $99.50
Save: 69% off
- Ribbon Twist Bangle 14K Rose Gold Accents Sterling Silver PGZhbM0s
- $209.99 $96.50
Save: 54% off
- Diamond Bracelet 1/2 ct tw Round 14K Yellow Gold e4y8Doyf
- $1,499.99 $94.00
Save: 94% off
- Curb & Paperclip Chain Bracelet Set 14K Yellow Gold 8" MwM44mOg
- $999.99 $97.00
Save: 90% off
- Diamond Accent Bracelet Round-cut Sterling Silver nGgwmQWU
- $229.99 $90.00
Save: 61% off












