Description
A graceful heart is traced in lustrous 14K yellow gold in this dazzling double strand anklet. The 9-inch double-strand cable chain secures in place with a spring ring clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Spring-Ring |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 11 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 11 mm |
| Height | 9 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- High-Polish Stampato Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" kZu9veVn
- $2,099.99 $90.00
Save: 96% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 1-3/8 ct tw Round 10K Yellow Gold Ss81Y5ZZ
- $1,199.99 $93.00
Save: 92% off
- Lab-Created Diamond Bolo Bracelet 5 ct tw Round 14K White Gold DEpbS5kI
- $2,999.99 $98.00
Save: 97% off
- Juliette Maison Diamond Station Name Bracelet 7/8 ct tw Round 10K Rose Gold jd9A4kCc
- $1,699.99 $95.00
Save: 94% off
- Textured Fancy Link Bracelet 14K Yellow Gold GQ6Lw0jG
- $1,499.99 $97.00
Save: 94% off
- Diamond Bolo Bracelet 2 ct tw Round 14K Rose Gold 63gu5al0
- $3,999.99 $95.50
Save: 98% off












