Description
Striking high-polish ovals brighten multiple stations across the length of this stylish women's anklet. Fashioned in 14K yellow gold, the 10-inch cable chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 2.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 2.5 mm |
| Height | 10.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Children's ID Bracelet 14K Yellow Gold eEwrw4NZ
- $199.99 $98.50
Save: 51% off
- Circle Anklet 14K Two-Tone Gold vrnfdZQn
- $269.99 $92.50
Save: 66% off
- John Hardy Dot Bracelet in Silver, Small xIqAp04y
- $395.00 $91.00
Save: 77% off
- Italia D'Oro Men's Cycle Link Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.5" nq8d6RaE
- $4,999.99 $93.50
Save: 98% off
- Le Vian Diamond Bracelet 2 ct tw Round 14K Honey Gold 7" ysaNxy8l
- $4,999.99 $90.50
Save: 98% off
- Diamond Letter N Bracelet 1/10 ct tw Round 10K Yellow Gold 2gLft26R
- $299.99 $98.00
Save: 67% off
- Kallati Natural Tanzanite Bracelet 14K White Gold 7" wThXTCVj
- $2,999.99 $94.00
Save: 97% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 2 ct tw Round 10K Yellow Gold 9gb5odAu
- $1,699.99 $98.50
Save: 94% off















