Description
Lustrous entwined links are embellished with delicate grooved patterns in this stunning women's fancy link bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 8-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 8 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 7.36 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8 inches |
| Width | 7.36 mm |
| Height | 8 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- John Hardy Men's Classic Chain Wrap Bracelet Sterling Silver, Large yXvnzs1s
- $1,395.00 $99.50
Save: 93% off
- Charm Bracelet Sterling Silver 7 Length gsxnoxcI
- $69.99 $55.99
Save: 20% off
- John Hardy Classic Chain Station Bracelet in Silver with Leather , Medium B6lNHqsv
- $295.00 $95.50
Save: 68% off
- Figaro Chain Bracelet Sterling Silver FEp2d7Uo
- $49.99 $39.99
Save: 20% off
- Diamond Halo Bangle Bracelet 1/2 ct tw Round 10K White Gold DHZxBMnP
- $1,999.99 $99.50
Save: 95% off
- John Hardy Men's Classic Chain Cuff Bracelet Sterling Silver - Medium rdZaTVPU
- $850.00 $91.00
Save: 89% off
- John Hardy Classic Chain Bracelet in Silver and 18K Gold, Medium dJx1flia
- $1,050.00 $96.50
Save: 91% off
- Italia D'Oro Double Triangle Chain Bracelet 14K Two-Tone Gold 7.25" EuuM4CV5
- $1,299.99 $90.50
Save: 93% off












