Description
A distinctive woven texture gives this elegant stackable women's bangle dynamic appeal. Crafted of 14K yellow gold, the 7.25-inch semi-solid bangle is 4mm in width and secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 7.25 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Fancy |
| Bracelet Width | 4 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.25 inches |
| Width | 4 mm |
| Height | 4 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Fancy |
Recommended Products
- Cuban Link Chain Bracelet 14K Yellow Gold 9" qtxrAiEy
- $6,299.99 $96.50
Save: 98% off
- Diamond Tennis Bracelet 3 ct tw Round 14K Yellow Gold tbPfV2E5
- $5,850.00 $97.00
Save: 98% off
- Virgin Mary/Cross Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" M8GzEL9E
- $399.99 $98.00
Save: 75% off
- Lab-Created Diamond Bolo Bracelet 3 ct tw Round 14K White Gold bu0l5VOz
- $2,799.99 $99.00
Save: 96% off
- Rosary Bead Bracelet 14K Yellow Gold 3CXEydQe
- $499.99 $96.50
Save: 81% off
- Moon and Back Bracelet Sterling Silver 7" Xfezc4UZ
- $139.00 $98.00
Save: 29% off
- Scripted Monogram Bracelet rphMwkqG
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- North Carolina State University Anklet Sterling Silver 9" Lu7RBEqb
- $99.99 $79.99
Save: 20% off












