Description
This stylish women's bracelet features dynamic semi-solid rolo links fashioned of 14K white gold. The bracelet is 7 inches long and is secured with a lobster clasp and the links are approximately 2.5mm wide.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Rolo |
| Bracelet Width | 2.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 2.5 mm |
| Height | 2.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Rolo |
Recommended Products
- Diamond Tennis Bracelet 5/8 ct tw Round 14K Two-Tone Gold 7" gPJsFyiY
- $2,799.99 $95.00
Save: 97% off
- Heart Bangle Sterling Silver 14K Rose Gold Accents A9v7tpcy
- $319.99 $95.50
Save: 70% off
- Marco Dal Maso Ulysses Men's Marine Link Bracelet Sterling Silver/18K Yellow Gold-Plated 8" TGYhptfg
- $202.00 $94.50
Save: 53% off
- Heart Anklet 14K Yellow Gold 10" 3IS1KhBS
- $799.99 $95.00
Save: 88% off
- Men's Diamond Bracelet 1 ct tw 14K Yellow Gold 8.5" ILF7rng9
- $4,499.99 $96.00
Save: 98% off
- Le Vian Diamond Bolo Bracelet 2 ct tw 14K Strawberry Gold 1sPlEMeb
- $3,499.99 $99.00
Save: 97% off
- Stella Valle Color Bangle Bracelet Red Matte Ceramic Over Brass 4ocxpSIz
- $44.00 $35.20
Save: 20% off
- Italia D'Oro Rolo Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" DKNWOdft
- $629.99 $91.00
Save: 86% off













