Description
Refined high-polish links nestle one another in this stunning women's fancy link bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7.5-inch bracelet secures in place with a box clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Box |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 24.18 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 24.18 mm |
| Height | 7.5 mm |
| Clasp Type | Box |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Diamond Tennis Bracelet 3 carats tw Round-cut 14K White Gold QIHf1i1h
- $5,999.99 $93.50
Save: 98% off
- Men's Diamond Bracelet 1 ct tw Round 14K Yellow Gold 8.5" RH51tVIG
- $4,199.99 $96.00
Save: 98% off
- John Hardy Legends Naga Station Bracelet in Silver, Small 2M78WnhA
- $325.00 $99.00
Save: 70% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 1-1/8 ct tw Round 10K Rose Gold AGLejckU
- $999.99 $94.00
Save: 91% off
- Italia D'Oro Beaded Station Bracelet 14K Tri-Tone Gold MyG8TB5g
- $699.99 $98.00
Save: 86% off
- Men's High-Polish Link Bracelet 14K Two-Tone Gold 8.5" Pvknp9Rg
- $2,999.99 $90.50
Save: 97% off
- Weave Bracelet 14K White Gold 7.25" 4VPkPwid
- $1,399.99 $95.50
Save: 93% off
- Men's Diamond Bracelet 1 ct tw 14K Rose Gold 8.5" IPollv7U
- $3,999.99 $94.00
Save: 98% off












