Description
Dynamic high-polish, paperclip-inspired links gracefully adjoin together in this stylish women's fancy link bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7.5-inch link chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 5.28 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 5.28 mm |
| Height | 7.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Men's Mariner Chain Bracelet Sterling Silver 10.9mm 8.5" 3YLNgu8E
- $249.99 $99.00
Save: 60% off
- Indiana University Leather Bracelet Sterling Silver 7" UioOtPv6
- $119.99 $95.99
Save: 20% off
- Tacori Promise Bracelet Sterling Silver/18K Yellow Gold gKSwWDf3
- $790.00 $95.00
Save: 88% off
- LALI Jewels Natural Amethyst and Rhodolite Garnet Bracelet Diamond Accents 14K Yellow Gold 7" mf7OOows
- $699.99 $93.00
Save: 87% off
- Juliette Maison Diamond Station Name Bracelet 7/8 ct tw Round 10K White Gold drEPPFI9
- $1,699.99 $98.00
Save: 94% off
- Diamond Tennis Bracelet 2 ct tw Round 14K White Gold jdKKl61f
- $3,599.99 $91.00
Save: 97% off
- Stella Valle Letter O Bangle Bracelet 18K Gold-Plated Brass JcA638yT
- $39.20 $31.36
Save: 20% off
- Pnina Tornai Black Diamond Bracelet 2-1/4 ct tw Round 14K Rose Gold 7" u9Y6295A
- $2,999.99 $98.50
Save: 97% off












