Description
Dynamic paperclip-inspired oval links wrap around the length of this incredible women's fancy link bracelet. Fashioned in high-polish 14K yellow gold, the 7.5-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 7.82 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 7.82 mm |
| Height | 7.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Diamond Tennis Bracelet 1 ct tw Round/Baguette 14K White Gold 7" ToEaegna
- $2,299.99 $93.50
Save: 96% off
- Diamond Bracelet 2-7/8 ct tw Round 10K White Gold l52a5Hvq
- $4,999.99 $90.00
Save: 98% off
- Beaded Chain Anklet Sterling Silver lRpU0gnK
- $89.99 $71.99
Save: 20% off
- Men's Brown Leather Woven Bracelet Stainless Steel 8.75" tgWFUd0r
- $79.99 $63.99
Save: 20% off
- Amethyst Bracelet Sterling Silver O5EFsb44
- $349.99 $95.50
Save: 73% off
- Marco Dal Maso Men's Acies Thin Bangle Bracelet Red Enamel Sterling Silver 7" DMwIpPuf
- $443.00 $95.50
Save: 78% off
- Diamond Bracelet 1/10 ct tw Round-cut Sterling Silver/10K Gold SY3tdp9u
- $699.99 $92.50
Save: 87% off
- Men's Mariner Link Bracelet 14K Yellow Gold 10.1mm 8.5" bu1s1whO
- $4,850.00 $90.50
Save: 98% off












