Description
Dynamic paperclip-inspired oval links wrap around the length of this incredible women's fancy link bracelet. Fashioned in high-polish 14K yellow gold, the 7.5-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 5.2 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 5.2 mm |
| Height | 7.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Diamond Bolo Bracelet 2 ct tw Round-cut 14K White Gold ZuqGe21G
- $3,360.00 $93.50
Save: 97% off
- Blue Topaz & Diamond Infinity Bolo Bracelet Sterling Silver AOiEcsGd
- $179.99 $90.00
Save: 50% off
- John Hardy Men's Double Curb Link Station Bracelet Sterling Silver - XL i1QYZYbe
- $1,500.00 $90.50
Save: 94% off
- Diamond Bracelet 3-1/2 carats tw Round 14K Yellow Gold 5P1ea5qs
- $5,999.99 $95.00
Save: 98% off
- University of Kentucky Anklet Sterling Silver 9" Pq8LG7Br
- $89.99 $71.99
Save: 20% off
- Le Vian Chocolate Diamonds Bracelet 17-1/4 carats tw 18K Honey Gold ZSF0JGPM
- $29,999.99 $95.50
Save: 100% off
- Diamond Bracelet 1 ct tw Round/Baguette 10K Two-Tone Gold MqS7sHoI
- $1,799.99 $93.00
Save: 95% off
- Diamond Bracelet 1/20 ct tw Round Sterling Silver gRrGaKgS
- $199.99 $97.50
Save: 51% off












