Description
This stylish women's bracelet features dynamic rolo links fashioned of 14K white gold. The hollow bracelet is 7.25 inches long and is secured with a lobster clasp and the links are approximately 3.8mm wide.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 7.25 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Rolo |
| Bracelet Width | 3.8 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.25 inches |
| Width | 3.8 mm |
| Height | 3.8 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Rolo |
Recommended Products
- 1933 by Esquire Men's Cuban Chain Bracelet Black Ruthenium/Sterling Silver JUbp60rr
- $525.00 $99.00
Save: 81% off
- Lab-Created Diamond Tennis Bracelet 1 ct tw Round 14K Yellow Gold 7.25" 0UeLv1rd
- $1,899.99 $94.50
Save: 95% off
- Men's Two-Tone Link Bracelet 14K Two-Tone Gold 10.4mm OxghPYhP
- $2,999.99 $96.50
Save: 97% off
- Men's Figaro Chain Bracelet 14K White Gold 9.0mm mBgtWQXD
- $5,499.99 $91.00
Save: 98% off
- Puffy Mariner Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" 2pcv0FCz
- $299.99 $95.00
Save: 68% off
- Diamond Bangle Bracelet 1/4 ct tw Round/Baguette 14K Yellow Gold 7" Gs3Fp8NG
- $1,499.99 $94.00
Save: 94% off
- Lab-Created Diamond Tennis Bracelet 1 ct tw Round 14K White Gold STJc0Smo
- $1,899.99 $90.00
Save: 95% off
- Men's Diamond Bracelet 1/8 ct tw Round Black Enamel/Stainless Steel 8.5" KBNm9l7y
- $289.99 $92.00
Save: 68% off












