Description
Dazzling paperclip chain drapes elegantly to accentuate any style in this contemporary women's split paperclip chain bracelet. The 6.25-inch paperclip chain has no clasp and is secured by looping the chain similar to a shoelace.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 6.25 inches |
| Bracelet Chain Type | Paperclip |
| Bracelet Width | 3.8 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 6.25 inches |
| Width | 3.8 mm |
| Height | 3.8 mm |
| Chain Type | Paperclip |
Recommended Products
- John Hardy Classic Chain Pull Through Bead Bracelet Onyx Cord/Sterling Silver YgVyHa8N
- $350.00 $91.50
Save: 74% off
- Link Bracelet Sterling Silver 2mWjRQvX
- $199.00 $91.50
Save: 54% off
- John Hardy Classic Chain Cultured Freshwater Pearl Bracelet Sterling Silver - Medium ND6LS527
- $995.00 $91.00
Save: 91% off
- Hinged Bangle Bracelet 14K Yellow Gold YQWLXMiL
- $4,999.99 $98.50
Save: 98% off
- Men's Chain Bracelet Tungsten/Black Ion-Plated Stainless Steel 2CCGUHDA
- $199.99 $90.00
Save: 55% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 2-1/4 ct tw Round 10K White Gold 5AJUEQ8B
- $1,699.99 $99.50
Save: 94% off
- Natural Multi-Color Sapphire Bolo Bracelet 14K Yellow Gold A120TT3u
- $2,499.99 $96.50
Save: 96% off
- Diamond Tennis Bracelet 3 ct tw Round 14K White Gold AXWHhUwc
- $5,500.00 $95.50
Save: 98% off















