Description
Meaningful high-polish infinity symbols brighten multiple stations in this dazzling anklet. Fashioned in 14K two-tone gold, the 9-inch cable chain secures in place with a spring ring clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Spring-Ring |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 7 mm |
| Height | 9 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- John Hardy Classic Chain Pull Through Bracelet, Silver, Hammered Gold, Small - Medium bmBku7xu
- $495.00 $99.50
Save: 80% off
- San Marco Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7" WzSLH9VI
- $1,499.99 $99.50
Save: 93% off
- Men's Wheat Chain Bracelet 14K Yellow Gold 5.0mm 8.5" x3aipNv1
- $1,799.99 $95.50
Save: 95% off
- Diamond Bracelet 1-1/2 ct tw Round-cut 14K White Gold VfPqsg5c
- $2,799.99 $98.00
Save: 96% off
- Virgin Mary/Cross Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" M8GzEL9E
- $399.99 $98.00
Save: 75% off
- John Hardy Classic Chain 11MM Bracelet in Blackened Silver, Large ZvpZIYZA
- $1,100.00 $94.00
Save: 91% off
- Juliette Maison Diamond Station Name Bracelet 1-1/8 ct tw Round 10K Rose Gold g26mvVGe
- $1,999.99 $97.00
Save: 95% off
- Italia D'Oro Men's Square Link Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.5" rFKHAJWf
- $5,499.99 $98.50
Save: 98% off












