Description
Chunky textured links of lustrous, high-polish gold interlock to form this versatile link bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the hollow 8-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 7.6 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8 inches |
| Width | 7.6 mm |
| Height | 7.6 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Men's Link Bracelet Blue & Black Stainless Steel 8.5" p7zvHCfZ
- $149.99 $95.50
Save: 36% off
- Men's Curb Chain Bracelet 14K Yellow Gold 10.8mm tNpoWvkk
- $9,999.99 $96.50
Save: 99% off
- John Hardy Asli Classic Chain Link 5MM Station Bracelet in Silver, Gem, Large NP6hcNQ4
- $595.00 $95.00
Save: 84% off
- Diamond Bracelet 1/2 ct tw Round 10K Rose Gold RIGoqhHI
- $1,599.99 $94.00
Save: 94% off
- Diamond Bolo Bracelet 1/2 ct tw Round 10K White Gold XH7YxykM
- $1,800.00 $93.00
Save: 95% off
- Lab-Created Diamond Bolo Bracelet 2 ct tw Round 14K White Gold 0RTvCHkz
- $2,999.99 $92.50
Save: 97% off
- Circle Fancy Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" rbkIgTuj
- $999.99 $98.50
Save: 90% off
- Cultured Freshwater Pearl Bead Bracelet 14K Yellow Gold 7-inch ECBLx4EA
- $299.99 $90.00
Save: 70% off












