Description
A vibrant "MOM" station shimmers elegantly in the center of this meaningful women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the adjustable 6.7-inch curb chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 6.7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 13.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 6.7 inches |
| Width | 13.5 mm |
| Height | 4.87 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- Natural Ametrine & Natural White Topaz Paperclip Bolo Bracelet 10K Yellow Gold LgOB4HfS
- $750.00 $91.50
Save: 88% off
- John Hardy Pusher Bracelet Sterling Silver - XL AlS5lnK1
- $1,100.00 $92.50
Save: 92% off
- Men's Bracelet Anchor Chain Sterling Silver fKXoQVAI
- $299.99 $93.50
Save: 69% off
- Italia D'Oro Men's Square Link Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.5" rFKHAJWf
- $5,499.99 $98.50
Save: 98% off
- Diamond Tennis Bracelet 3 ct tw Round 18K White Gold r267wwEy
- $8,499.99 $95.50
Save: 99% off
- Cultured Freshwater Pearl Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" GSBQ8M7y
- $649.99 $92.50
Save: 86% off
- University of Southern California Anklet Sterling Silver 9" XJEN4Ng9
- $89.99 $71.99
Save: 20% off
- Cuban Link Chain Bracelet 14K Yellow Gold 9" qtxrAiEy
- $6,299.99 $96.50
Save: 98% off














