Description
Small and large links of lustrous, high-polish gold interlock to form this magnificent women's link bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the hollow 7.5-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 8.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 8.5 mm |
| Height | 8.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Italia D'Oro Oval Link Bracelet Pink Enamel 14K Yellow Gold 7.5" xoPzCklm
- $1,199.99 $95.00
Save: 92% off
- Men's Box Chain Bracelet Yellow Ion-Plated Stainless Steel dwUBxn2n
- $79.99 $63.99
Save: 20% off
- Marco Dal Maso Ulysses Men's Wide Bracelet Sterling Silver 16" 13NyTTQH
- $674.00 $95.50
Save: 86% off
- Polished Bangle Bracelet 14K Yellow Gold 7" Ah8MMjzg
- $2,699.99 $95.00
Save: 96% off
- Men's Black Onyx Bead & Box Chain Bracelet Stainless Steel 8.5" xT9l8ezi
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Flexible Bangle Bead Accents 10K Yellow Gold 0jPMwG0w
- $399.99 $91.50
Save: 77% off
- Lab-created Blue Sapphire Bracelet Sterling Silver 1HNG4EFy
- $349.99 $97.00
Save: 72% off
- Marco Dal Maso Men's Acies Thin Bangle Bracelet Green Enamel Sterling Silver 7" kXC6KniS
- $443.00 $90.00
Save: 80% off












