Description
Sophisticated valentina chains layer together to produce this incomparable women's bracelet. Crafted in 14K yellow gold, the adjustable 7-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Fancy |
| Bracelet Width | 2.7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 2.7 mm |
| Height | 2.7 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Fancy |
Recommended Products
- John Hardy Classic Chain 5MM Bracelet in Silver with Diamonds, Small vOOtkogv
- $2,795.00 $98.50
Save: 96% off
- Domed Omega Bracelet 14K Two-Tone Gold 7" edOXvwtk
- $1,899.99 $96.50
Save: 95% off
- Diamond Bead Bracelet 1/20 ct tw Round 14K Yellow Gold 7.25" Adj. CMKQHk9f
- $499.99 $99.00
Save: 80% off
- Men's Link Bracelet Black & Blue Stainless Steel 8.5" Appx 15mm wenBGBUS
- $149.99 $96.50
Save: 36% off
- Diamond Bracelet 1/2 ct tw Round 14K Yellow Gold e4y8Doyf
- $1,499.99 $94.00
Save: 94% off
- Miraculous Bracelet 10K Yellow Gold Iwe1BDZk
- $349.99 $97.00
Save: 72% off
- Men's Black Onyx Bead & Box Chain Bracelet Stainless Steel 8.5" xT9l8ezi
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Flexible Bar Bangle Bracelet 14K Yellow Gold 7" HeujfQ8o
- $1,149.99 $95.50
Save: 92% off












