Description
Dynamic oval, paperclip-inspired links join elegantly in this chic bracelet. Fashioned in 14K rose gold, the hollow 8-inch link chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Rose |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 8 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Paperclip |
| Bracelet Width | 17 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 8 inches |
| Width | 17 mm |
| Height | 5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Paperclip |
Recommended Products
- Cultured Pearl Strand Bracelet 14K Yellow Gold 6Gw2SMUY
- $199.99 $97.50
Save: 51% off
- Vera Wang WISH Diamond Tennis Bracelet 2 ct tw 10K White Gold wq8BqKNB
- $4,300.00 $99.00
Save: 98% off
- Le Vian Diamond Bracelet 3-5/8 ct tw Round 14K Strawberry Gold 7.25" 4qenUrQQ
- $7,999.99 $97.00
Save: 99% off
- Diamond Bracelet 1-1/2 ct tw Round-cut 14K White Gold 5UsEQcOU
- $4,499.99 $95.50
Save: 98% off
- Heart & Key Anklet 14K White Gold 3fmWiFKH
- $799.99 $90.50
Save: 89% off
- John Hardy Classic Chain Lab-Created Amethyst Bolo Bracelet Sterling Silver, Small-Medium b8LK7qje
- $895.00 $91.00
Save: 90% off
- Circle Bangle Sterling Silver 14K Yellow Gold Accents POpWgByM
- $499.99 $90.50
Save: 82% off
- Diamond Bracelet 1/2 carat tw Sterling Silver s6ptT0fB
- $569.99 $95.00
Save: 83% off












