Description
This bold women's bracelet links entwined with mariner links to complete the look. Crafted in sterling silver, the 7.5-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
| Rhodium Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 7.8 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 7.8 mm |
| Height | 7.8 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Lab-Created Ruby Anklet Diamond Accents 10K Yellow Gold RSBwNQf9
- $599.99 $99.00
Save: 83% off
- Cuban Link Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.5" kPOexyyV
- $1,699.99 $93.50
Save: 94% off
- Weave Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" FQ4p3tll
- $2,499.99 $98.00
Save: 96% off
- Diamond Cut Beaded Bracelet 14K Rose Gold 5HBqJ7ak
- $1,199.99 $94.00
Save: 92% off
- John Hardy Asli Classic Chain Link Bead Bracelet in Silver, 8MM Gemstone, Large psJ7Whn0
- $595.00 $94.00
Save: 84% off
- Marco Dal Maso Men's Black Diamond Accent Bracelet Brown Enamel Sterling Silver 8" FmaaiNni
- $218.00 $90.00
Save: 59% off
- Be Free Diamond Wing Bolo Bracelet Sterling Silver/10K Gold 5n9Y5C5E
- $229.99 $92.00
Save: 60% off
- Juliette Maison Diamond Station Name Bracelet 2-1/4 ct tw Round 10K Yellow Gold 6FoC5De1
- $1,699.99 $90.00
Save: 95% off













