Description
Instantly upgrade your wardrobe with this palm tree anklet. Crafted from sterling silver, this 9-inch long anklet shines with high polished finish and secures with spring ring clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Spring-Ring |
| Bracelet Chain Type | Fancy |
| Bracelet Width | 12 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 12 mm |
| Height | 17 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Fancy |
Recommended Products
- Natural Aquamarine Bracelet 10K White Gold 7" XbBOwLaz
- $999.99 $99.50
Save: 90% off
- 7 Bangle Bracelet 14K Yellow Gold 8" HuxX3BTF
- $2,399.90 $96.00
Save: 96% off
- Diamond Bracelet 1/2 ct tw Round 10K Rose Gold RIGoqhHI
- $1,599.99 $94.00
Save: 94% off
- Open Link Chain Bracelet Sterling Silver vwMqfd3w
- $69.99 $55.99
Save: 20% off
- Bangle Bracelet Diamond Accents Sterling Silver/14K Gold kR9eIGo4
- $499.99 $92.50
Save: 81% off
- Stella Valle Letter Q Bangle Bracelet 18K Gold-Plated Brass xKZ3oZjh
- $39.20 $31.36
Save: 20% off
- John Hardy Asli Classic Chain Link Bead Bracelet Blue Sodalite/Hematite Sterling Silver X9F4of8M
- $650.00 $96.50
Save: 85% off
- Men's Diamond Bracelet 1 ct tw 14K Rose Gold 8.5" IPollv7U
- $3,999.99 $94.00
Save: 98% off












