Description
Timeless oval, paperclip-inspired links join elegantly in this stylish women's bracelet. Fashioned in 14K rose gold, the 7.25-inch link chain secures in place with a lobster clasp and the links are approximately 1.95mm wide.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Rose |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 7.25 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Paperclip |
| Bracelet Width | 1.95 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.25 inches |
| Width | 1.95 mm |
| Height | 1.95 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Paperclip |
Recommended Products
- Men's Box Chain Bracelet Blue Ion-Plated Stainless Steel yUpiPpcs
- $79.99 $63.99
Save: 20% off
- Heart Bracelet 14K Yellow Gold 6.25" S8xNxGsI
- $799.99 $99.50
Save: 88% off
- Shy Creation Diamond Butterfly Bracelet 1/4 ct tw Round 14K Yellow Gold 7" SC55020620 cgxRnXjq
- $995.00 $98.00
Save: 90% off
- Marco Dal Maso Men's Warrior Link Bracelet Sterling Silver 8" 4OjQraca
- $437.00 $96.50
Save: 78% off
- Diamond Bangle Bracelet 1/2 ct tw Round 14K Yellow Gold 7" Qfzx2bfR
- $3,299.99 $99.50
Save: 97% off
- John Hardy Men's Classic Chain Bracelet Sterling Silver - Medium uZ89RSv3
- $1,100.00 $90.00
Save: 92% off
- Marco Dal Maso Ulysses Men's Marine Link Bracelet Sterling Silver/18K Yellow Gold-Plated 8" TGYhptfg
- $202.00 $94.50
Save: 53% off
- Men's Diamond Bracelet 1 ct tw Round 14K Rose Gold 8.5" F7Y5z2DI
- $3,999.99 $95.50
Save: 98% off












