Description
Dynamic figaro links join together to create this dynamic women's anklet. Fashioned in lustrous 14K yellow gold, the 10-inch chain secures in place with a spring ring clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Spring-Ring |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 1.3 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 1.3 mm |
| Height | 1.3 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Braided Rope Bracelet 10K Yellow Gold 7.25 Length WNyYDIyw
- $349.99 $92.00
Save: 74% off
- Diamond Letter P Bracelet 1/10 ct tw Round 10K Yellow Gold vFZWr9Q8
- $299.99 $91.50
Save: 69% off
- John Hardy Classic Chain 10.5MM Bracelet in Silver with Diamonds, Small TDynYx4r
- $2,900.00 $93.50
Save: 97% off
- Diamond Heart Bracelet 1/4 ct tw Black/White Sterling Silver KAdyODcn
- $289.99 $97.50
Save: 66% off
- Men's Diamond Bracelet 1/10 ct tw Round Stainless Steel 8.5" pQUBoe6F
- $249.99 $99.00
Save: 60% off
- Heart Infinity Bracelet 1/10 ct tw Diamonds Sterling Silver 3HdAzzRa
- $169.00 $93.00
Save: 45% off
- Diamond-Cut Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" lx0DEm1F
- $599.99 $97.50
Save: 84% off
- John Hardy Legends Naga 5MM Station Bracelet in Silver with Gemstone, Large 7ewGCs5f
- $875.00 $93.00
Save: 89% off












