Description
High-polish mariner-inspired links joint together gracefully in this versatile women's bracelet. Fashioned in 14K white gold, the 7.5-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 4.94 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 4.94 mm |
| Height | 7.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Marco Dal Maso Men's Woven Blue Leather Bracelet Sterling Silver 8" EZ2R0ukh
- $190.00 $98.00
Save: 48% off
- Shy Creation Bezel-set Diamond Bangle 1/3 ct tw 14K Yellow Gold SC55004067ZS jBUdOH32
- $2,795.00 $94.00
Save: 97% off
- Valentina Chain Bracelet 14K Yellow Gold c4w9hXqW
- $549.99 $95.50
Save: 83% off
- High-Polish Oval Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" jQD5Fhcr
- $2,999.99 $96.50
Save: 97% off
- John Hardy Classic Chain 5MM Reversible Bracelet, Silver, 18K Gold, Medium GH7tjxLE
- $2,300.00 $94.00
Save: 96% off
- Natural Emerald Bangle Bracelet 1/4 ct tw Diamonds 14K White Gold kVf3NtuX
- $2,299.99 $98.50
Save: 96% off
- Diamond Accent Bracelet Round-cut Sterling Silver nGgwmQWU
- $229.99 $90.00
Save: 61% off
- Le Vian Sapphire Bracelet 1-1/3 ct tw Diamonds 14K Vanilla Gold 0QX5Vf1C
- $15,747.50 $97.50
Save: 99% off












