Description
Distinctive mesh-inspired links wrap around the entirety of this glamorous women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7.5-inch bracelet secures in place with a box clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Box |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 6 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 6 mm |
| Height | 7.5 mm |
| Clasp Type | Box |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Marco Dal Maso Black Enamel Link Bracelet Sterling Silver/18K Yellow Gold-Electroplate 8" 4Eat4FPa
- $992.00 $93.00
Save: 91% off
- John Hardy Classic Chain Bracelet Black Sapphire Sterling Silver 6.5" NdHwbIlV
- $550.00 $98.50
Save: 82% off
- Circle Bracelet 14K Tri-Tone Gold Mv9PZhd6
- $329.99 $90.00
Save: 73% off
- Woven Bangle Bracelet Sterling Silver 3xO8opss
- $179.99 $90.50
Save: 50% off
- Bangle Bracelet Cultured Pearls Sterling Silver/Titanium vMZPQvZk
- $199.99 $93.00
Save: 53% off
- Children's Hollow Figaro Link Bracelet 14K Yellow Gold C7b1IdbX
- $199.99 $92.50
Save: 54% off
- Teardrop Bangle 1/20 ct tw Diamonds Sterling Silver/14K Gold Csol92oU
- $349.99 $92.50
Save: 74% off
- Shy Creation Diamond Bangle Bracelet 5/8 ct tw Round 14K White Gold SC55004962ZS juq8FSFc
- $2,490.00 $99.50
Save: 96% off












