Description
This distinctive 9-inch anklet features a bold figaro chain crafted in lustrous 14K yellow gold. The anklet secures with a lobster clasp, and the chain is approximately 9.0mm in width.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 1.8 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 1.8 mm |
| Height | 9 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Diamond Anklet 1/10 ct tw Round Sterling Silver WxGjt8uT
- $179.99 $90.50
Save: 50% off
- Diamond Letter L Bracelet 1/10 ct tw Round 10K Yellow Gold l2kThcKZ
- $299.99 $94.00
Save: 69% off
- Le Vian Sapphire Bracelet 1-1/3 ct tw Diamonds 14K Vanilla Gold 0QX5Vf1C
- $15,747.50 $97.50
Save: 99% off
- Heart Diamond Accent Bolo Bracelet Sterling Silver/10K Gold 1CxhE1Vg
- $199.99 $92.50
Save: 54% off
- Diamond Infinity Bracelet 1/20 ct tw Round Sterling Silver/10K Yellow Gold ByNTGRlO
- $299.99 $97.50
Save: 67% off
- Diamond Bracelet 2 ct tw Round 14K Yellow Gold uW46BLfu
- $5,350.00 $90.00
Save: 98% off
- Diamond Tennis Bracelet 10 ct tw Round/Princess 14K White Gold P1HfqlmJ
- $13,299.99 $93.00
Save: 99% off
- Diamond Tennis Bracelet 6-1/2 ct tw Round-cut 14K White Gold zVyiWxT9
- $12,999.99 $98.50
Save: 99% off












