Description
This captivating women's ID bracelet features a high-polish oval disk with a glimmering diamond accent to complete the look. Fashioned in 14K yellow gold, the 7-inch semi-solid bracelet secures with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Total Weight (CT. T.W.) | Diamond Accent |
Stone Type | No Stone |
| Stone Carat Range | Under 1/4 |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Chain |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 5 mm |
| Height | 33.8 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Knotted Link Bracelet 14K Two-Tone Gold ABFDC2bU
- $2,199.99 $95.50
Save: 96% off
- Marco Dal Maso Men's Flaming Tongue Brown Leather Link Bracelet Natural Orange Sapphire Sterling Silver 8" Yf1PZhO3
- $1,170.00 $90.50
Save: 92% off
- John Hardy Legends Naga Station Bracelet in Silver, Medium 2ErDxim8
- $2,400.00 $97.50
Save: 96% off
- Aquamarine Bracelet Sterling Silver erEH0MM1
- $419.99 $98.50
Save: 77% off
- Diamond Bangle Bracelet 1-7/8 ct tw Round 14K White Gold 7" KNLfZQhI
- $6,100.00 $95.50
Save: 98% off
- University of North Carolina Leather Bracelet Sterling Silver 7" nHlroe5E
- $109.99 $87.99
Save: 20% off
- Marco Dal Maso Ulysses Men's Wide Bracelet Sterling Silver 8" etwPkAC7
- $469.00 $95.00
Save: 80% off
- Diamond Heart Bracelet 1/10 ct tw Round 10K Yellow Gold 6.5" eoa3kgsX
- $454.99 $95.50
Save: 79% off












