Description
A meaningful heart station shimmers elegantly in between dynamic rolo and paperclip chains in this spectacular women's bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the 7.3-inch semi-solid chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7.3 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Fashion |
| Bracelet Width | 5.55 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.3 inches |
| Width | 5.55 mm |
| Height | 4.5 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Fashion |
Recommended Products
- Italia D'Oro Men's Oval Link Bracelet 14K Yellow Gold 9" S2M3eo2G
- $1,299.99 $97.00
Save: 93% off
- Paperclip Chain Necklace/ Set Black Ion-Plated Stainless Steel 18" mgYE6Y6C
- $139.00 $98.50
Save: 29% off
- Diamond Bracelet 4 carat tw Round-cut 14K White Gold E1uxTyy0
- $4,199.99 $92.00
Save: 98% off
- Link Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" EY9xNOMV
- $999.99 $94.00
Save: 91% off
- Lab-Created Sapphire Bracelet Blue/White 10K Yellow Gold zjAblpNR
- $999.99 $94.50
Save: 91% off
- John Hardy Dot Slim Chain Bracelet Sterling Silver KUFj9UPT
- $450.00 $91.00
Save: 80% off
- John Hardy Natural Onyx & Natural Hematite Men's Bracelet Sterling Silver 7.76" XlMSgnNc
- $495.00 $98.00
Save: 80% off
- Men's Blue Cord & Box Chain Bracelet Ion-Plated Stainless Steel 8.5" qg83u4zL
- $99.99 $79.99
Save: 20% off














