Description
Put your collegiate pride on full display with this meaningful Clemson University leather cord bracelet. Fashioned in sterling silver, the 7-inch bracelet secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Metal Finish | Rhodium |
| Rhodium Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Leather |
| Bracelet Width | 15 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 15 mm |
| Height | 24 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Leather |
Recommended Products
- Textured Link Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.5" 8G787oOc
- $1,499.99 $98.50
Save: 93% off
- Men's Black Cultured Freshwater Pearl Bracelet Sterling Silver 9" kUozDoLE
- $150.00 $96.00
Save: 36% off
- John Hardy Classic Chain Connector Bracelet 18K Yellow Gold - Large thJV6ybB
- $2,900.00 $97.50
Save: 97% off
- Link Bracelet 14K Two-tone Gold oN4UwDOX
- $1,799.99 $92.50
Save: 95% off
- Men's Diamond Bracelet 1 ct tw Round 14K White Gold 8.5" JJqy8Xlz
- $4,499.99 $95.50
Save: 98% off
- Figaro Chain Bracelet 14K White Gold 8" dL6x3p23
- $999.99 $97.50
Save: 90% off
- Diamond Tennis Bracelet 5 ct tw Round 14K Yellow Gold 7.25" G9ymIwIX
- $7,999.99 $90.50
Save: 99% off
- Child's Heart Bracelet Sterling Silver w3dIeDsi
- $29.99 $23.99
Save: 20% off












