Description
Dynamic curb links join together to create this dynamic women's anklet. Fashioned in lustrous 14K white gold, the 10-inch chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | White |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Curb |
| Bracelet Width | 2.6 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 2.6 mm |
| Height | 2.6 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Curb |
Recommended Products
- Men's Curb Chain Bracelet Black Ion-Plated Stainless Steel wNQ8Pzzq
- $69.99 $55.99
Save: 20% off
- Link Chain Bracelet 10K Tri-Color Gold 7.25" peNrsNgH
- $650.00 $98.50
Save: 85% off
- Diamond Bolo Bracelet 1/2 ct tw Round 10K White Gold XH7YxykM
- $1,800.00 $93.00
Save: 95% off
- Le Vian Chocolate Diamonds Bolo Bracelet 2 ct tw 14K Honey Gold O4iv1EaB
- $3,499.99 $91.50
Save: 97% off
- Black Diamond Infinity Bolo Bracelet 3/8 ct tw 10K White Gold qzhEk1kz
- $999.99 $97.00
Save: 90% off
- Le Vian Sapphire Bracelet 1-1/3 ct tw Diamonds 14K Vanilla Gold 0QX5Vf1C
- $15,747.50 $97.50
Save: 99% off
- Men's Two-Tone Link Bracelet 14K Two-Tone Gold 5.8mm 8" 19KqOJdP
- $2,299.99 $97.00
Save: 96% off
- John Hardy Classic Chain 7.5MM Bracelet in Silver with Gemstone, Small pbJMhXvG
- $850.00 $98.50
Save: 88% off












