Description
This stylish women's fancy hinged bangle bracelet features a high polish. Fashioned in 14K yellow gold, the 7.5-inch bracelet secures in place with a box clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Bangle |
| Bracelet Length | 7.5 inches |
| Bracelet Clasp Type | Box |
| Bracelet Width | 3.5 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7.5 inches |
| Width | 3.5 mm |
| Height | 7.5 mm |
| Clasp Type | Box |
Recommended Products
- Diamond Infinity Bracelet 1/20 ct tw Round Sterling Silver/10K Yellow Gold ByNTGRlO
- $299.99 $97.50
Save: 67% off
- Polished Fancy Link Bracelet Sterling Silver D6vgtFLw
- $379.99 $96.00
Save: 75% off
- John Hardy Classic Chain Cross Bracelet in Silver, Medium bgr2PgoC
- $375.00 $91.00
Save: 76% off
- Diamond Bangle Bracelet 1-1/2 ct tw Round 14K Yellow Gold mdGXTEoc
- $3,999.99 $92.50
Save: 98% off
- Lab-Created Diamond Bracelet 16 ct tw Pear 14K White Gold 7.25" GOTCFh2u
- $19,999.99 $95.00
Save: 100% off
- Clemson University Anklet Sterling Silver 9" oPiwOroR
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Tacori Bracelet 3/8 ct tw Diamonds Sterling Silver/18K Gold GjkTowRi
- $1,380.00 $91.00
Save: 93% off












