Description
Dynamic high-polish mirror tabs wrap around the length of this stylish anklet. Fashioned in 14K yellow gold, the adjustable 9-inch cable chain secures in place with a lobster clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 5.72 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 5.72 mm |
| Height | 9 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Juliette Maison Diamond Station Name Bracelet 3/4 ct tw Round 10K Yellow Gold QMOMbSxO
- $1,399.99 $90.00
Save: 94% off
- Penn State University Bar Bolo Bracelet Sterling Silver 9" eaM4XERi
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Men's High-Polish Link Chain Bracelet 14K Yellow Gold 8.5" X7Fvt2VT
- $4,399.99 $99.00
Save: 98% off
- Juliette Maison Black Diamond Station Name Bracelet 7/8 ct tw Round 10K Rose Gold l4xhL8Tu
- $799.99 $98.50
Save: 88% off
- Diamond Heart Bracelet 1/10 ct tw Round 10K Yellow Gold 6.5" eoa3kgsX
- $454.99 $95.50
Save: 79% off
- Marco Dal Maso Men's Black Diamond Accent Bracelet Brown Enamel Sterling Silver 8" FmaaiNni
- $218.00 $90.00
Save: 59% off
- Lab-Created Emerald Anklet 1/20 ct tw Diamonds 10K Yellow Gold m0Axbcex
- $699.99 $98.00
Save: 86% off
- Diamond Tennis Bracelet 5 ct tw Round 18K White Gold E5H7ZarD
- $16,999.99 $94.00
Save: 99% off












