Description
Striking diamond-cut ovals brighten multiple stations across the length of this dazzling women's anklet. Fashioned in 14K yellow gold, the 10-inch cable chain secures in place with a spring ring clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 10 inches |
| Bracelet Clasp Type | Spring-Ring |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 3 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 10 inches |
| Width | 3 mm |
| Height | 4.5 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Link Bracelet 14K Yellow Gold tC1ivvdC
- $2,499.99 $96.00
Save: 96% off
- Le Vian Diamond Bracelet 1/3 ct tw Round 14K Honey Gold 7" kf7e085e
- $1,499.99 $93.50
Save: 94% off
- John Hardy Legends Naga 6MM Station Bracelet in Silver and 18K Gold, Large ceAOyP7p
- $825.00 $96.50
Save: 88% off
- Natural Marquise Emerald Bracelet 14K Yellow Gold gleyQ7mH
- $999.99 $94.50
Save: 91% off
- Diamond Tennis Bracelet 10 ct tw Round 14K White Gold tCEqRefc
- $13,999.99 $92.00
Save: 99% off
- Men's Diamond Bracelet 1-1/2 ct tw Round 10K White Gold 8.5" qn7AJLJD
- $4,999.99 $99.50
Save: 98% off
- Dog Bones and Paws Bracelet Sterling Silver kztnoyEq
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Heart Bracelet 14K Yellow Gold OEMmSyvE
- $799.99 $97.00
Save: 88% off















