Description
High-polish mariner-inspired links joint together gracefully in this versatile anklet. Fashioned in 14K white gold, the 9-inch bracelet secures in place with a spring ring clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Polished |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Anklet |
| Bracelet Length | 9 inches |
| Bracelet Clasp Type | Spring-Ring |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 22.7 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 9 inches |
| Width | 22.7 mm |
| Height | 9 mm |
| Clasp Type | Spring-Ring |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Juliette Maison Diamond Station Name Bracelet 1-1/8 ct tw Round 10K White Gold XLbCoKDd
- $1,999.99 $95.50
Save: 95% off
- Swirl Link Bracelet 14K Two-Tone Gold 7.25" Length ifSU9WX4
- $999.99 $92.00
Save: 91% off
- Men's Curb Chain Bracelet 14K Yellow Gold 13.4mm 8" xCfIjnz3
- $12,499.99 $93.50
Save: 99% off
- Men's Diamond Bracelet 1 ct tw Round 14K Yellow Gold 8.5" QDZ0azI0
- $3,999.99 $96.00
Save: 98% off
- Italia D'Oro Diamond-Cut Bolo Bracelet 14K Yellow Gold w4aeHJbs
- $999.99 $91.00
Save: 91% off
- Stackable Bangle Bracelet 14K Yellow Gold 8" byucrZpz
- $529.99 $94.00
Save: 82% off
- Wrap Bracelet Stainless Steel Leather VzYrC3sC
- $39.99 $31.99
Save: 20% off
- Men's Curb Necklace & Bracelet Set Gold-Plated Stainless Steel ERITestq
- $99.99 $79.99
Save: 20% off












