Description
A meaningful mini star station shimmers elegantly in the center of this playful women's bolo bracelet. Fashioned in 14K yellow gold, the cable chain secures in place with a bolo clasp.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Gold |
| Metal Color | Yellow |
| Metal Finish | Diamond-Cut |
Gold Karat | 14K |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Clasp Type | Bolo |
| Bracelet Chain Type | Cable |
| Bracelet Width | 4.8 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Width | 4.8 mm |
| Height | 4.73 mm |
| Clasp Type | Bolo |
| Chain Type | Cable |
Recommended Products
- Ohio State University Anklet Sterling Silver 9" WhkdRd9W
- $99.99 $79.99
Save: 20% off
- Diamond Bolo Bracelet 4 ct tw Round-cut 14K White Gold mF4XRTwO
- $5,249.99 $91.00
Save: 98% off
- John Hardy Men's Classic Chain Wrap Bracelet Sterling Silver, Large yXvnzs1s
- $1,395.00 $99.50
Save: 93% off
- Stella Valle Engagement Bangle Bracelet Box Brass/18K Yellow Gold-Plated wvYTTdVl
- $30.99 $24.79
Save: 20% off
- 1933 by Esquire Men's Natural Quartz Bead Bracelet 18K Yellow Gold-Plated Sterling Silver 8.75" qmq3Auo5
- $279.90 $98.00
Save: 65% off
- San Marco Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7" WzSLH9VI
- $1,499.99 $99.50
Save: 93% off
- Men's Lab-Created Diamond Bracelet 3 ct tw Round 14K Yellow Gold lSOd2l0c
- $2,999.99 $92.50
Save: 97% off
- Rolo Chain Bracelet 14K Yellow Gold 7.25" oLdwXnAk
- $599.99 $97.50
Save: 84% off













