Description
This lovely charm bracelet features a link chain and disc charm with the sentiment "Love you more" and a heart cutout. Crafted of sterling silver, the 7-inch bracelet fastens with a lobster clasp. From the Rembrandt Charms? Collection.
| Stone(s) | |
|---|---|
Stone Type | No Stone |
| Metal(s) | |
|---|---|
Metal Type | Sterling Silver |
| Metal Color | White |
| Bracelet Design | |
|---|---|
| Bracelet Style | Fashion |
| Bracelet Length | 7 inches |
| Bracelet Clasp Type | Lobster |
| Bracelet Chain Type | Link |
| Bracelet Width | 18.75 mm |
| Product Attributes | |
|---|---|
| Length | 7 inches |
| Width | 18.75 mm |
| Height | 18.75 mm |
| Clasp Type | Lobster |
| Chain Type | Link |
Recommended Products
- Shy Creation Diamond Bangle Bracelet 5/8 ct tw Round 14K Yellow Gold SC55023566ZS MldCV3C2
- $3,995.00 $97.50
Save: 98% off
- John Hardy Men's Legends Naga Bracelet Blue Sapphire Sterling Silver BNo2R5Pc
- $1,450.00 $98.00
Save: 93% off
- Diamond Bangle Halo Bracelet 2 ct tw Round 14K Yellow Gold Zay0Hm95
- $4,999.99 $97.00
Save: 98% off
- Bismark Chain Bracelet 14K White Gold 7.5" Length ovWJ5eYh
- $799.99 $95.50
Save: 88% off
- Marco Dal Maso Ulysses Men's Wide Bracelet Sterling Silver 8" OUtrQHAh
- $469.00 $94.00
Save: 80% off
- Marco Dal Maso Men's Warrior Link Bracelet Sterling Silver 8" pNIJWmrZ
- $437.00 $91.00
Save: 79% off
- Shy Creation Diamond Leaf Bangle Bracelet 1/2 ct tw Round 14K Yellow Gold SC55023200ZS 11YhKtlu
- $3,910.00 $97.50
Save: 98% off
- John Hardy Men's Classic Chain Bracelet Black Rhodium/Sterling Silver 7.75" WjNKU0yt
- $995.00 $94.50
Save: 91% off












